Yeni Başlayan Web Geliştiricileri İçin İpuçları

Yazar : Sugomi
Yeni Başlayan Web Geliştiricileri İçin İpuçları

Beğendim Beğenmedim
Web Yazılım 6281 758 691 14.01.2021

Web geliştiricisi olmak istiyor ama nereden başlayacağını bilmiyor musun? Gelin beraber detaylı olarak inceleyelim

Bu yazı altında yeni başlayan web geliştiricileri için rehber olabilecek ipuçlarını inceleyeceğiz. Bu günlerde geliştirici olarak bir kariyer edinmek isteyen insanların sayısı oldukça fazla, eğer sen de bir web geliştiricisi olmak istiyorsan ipuçlarını sıkıca takip etmelisin.

Umarım bu gönderi yararlı olur ve yeni şeyler öğrenebilirsin.

 

Kodlama Kursları , Online Kurslar , Okul

Bence bu geliştirici olmak için başlama yollarından en etkilisidir. 2021 ocak ayı itibari ile baktığımızda Udemy, Btk Academy , CodeAcademy gibi bir çok online platformdan detaylı olarak kurs satın alabilirsiniz. Aynı zamanda canlı dersleri olan platformları tercih edebilirsiniz.

En başta anlama açısından bu çok iyi bir seçenek olacaktır, Soru ve cevap etkinlikleri ile konuları pekiştirebilir, örnek projeler ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Kaynaklar

Yeni başlayan web geliştiricileri hatta sadece web değil bütün geliştiricilerin kaynaklara ihtiyacı vardır. Baktığımız zaman hata aldığınız soruları sorabileceğiniz, daha önce aynı hataların çözümünü bulabileceğiniz bir çok kaynak görülmektedir. Başlıca kaynaklar ;

  • Stockoverflow
  • MDN
  • Can i use
  • gitHub

Aynı zamanda kullandığınız bir bileşenin veya teknolojinin kendi sitesinde bütün içeriğini ve nasıl kullanılacağını gösterdiği dökümanlar bulabilirsiniz.

 

GitHub ve Codepen

Github ve codepen gibi araçları kullanarak yapmış olduğunuz projeleri online olarak kaydedebilirsiniz. İleride daha önce yaptığınız bir işlemi unutma şansınız oldukça yüksek, nasıl yaptım acaba diyeceğiniz kısımlar olacaktır. Bunları buradan kontrol edebilir, aynı zamanda kariyer yolcuğunuzda burada ki kodlarınızı iş başvurularında kullanabilirsiniz.

 

Test Amaçlı Yerel Sunucular

Test amaçlı yerel sunucu araçlarını kullanarak kendi yazdığınız kodları kontrol edebilirsiniz,

Örnek Yerel Sunucular;

  • XAMPP
  • MAMP
  • Apache http Sunucusu
  • ISS

 

Sosyal Medya

Bir geliştirici olmak aynı zamanda sürekli öğrenmeli ve kendinizi geliştirmeniz demektir. Bu yüzden twitter, facebook gibi sosyal medya platformlarından yazılım blogları, yazılım şirketleri , yazılım geliştiricileri, yazılım topluluklarını takip ederek güncel ve trend teknolojilerden her zaman haberdar olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Lütfen Giriş Yapınız.